UPJŠ „otvorila dvere“ v areáli svojej filozofickej fakulty

Kampus Filozofickej fakulty Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v historickom centre Košíc sa v piatok 20. októbra 2023 opäť – ako už tradične v tomto jesennom období – otvoril pre záujemkyne a záujemcov o štúdium na našej alme mater. Univerzitný deň otvorených dverí, tento rok pod heslom „UPJŠ Ťa v živote podrží“, prilákal do areálu s budovami pomenovanými po antických filozofoch stovky maturantiek a maturantov z celého východného Slovenska, ale aj iných regiónov SR a z Ukrajiny.
O tom, že košická UPJŠ je tým pravým miestom pre ich štúdium, sa návštevníkov v rámci bohatého programu snažili uistiť najmä aktuálne študentky a študenti našich piatich fakúlt – lekárskej, prírodovedeckej, právnickej, filozofickej a fakulty verejnej správy –, ku ktorým sa pripojili ústav telesnej výchovy a športu, univerzitné poradenské centrum, botanická záhrada, študentské spolky a naše študentské médiá – UniverzálUniTV a ŠtuRKo.

Publikoval: M. Gladiš, FF UPJŠ