Prejsť na obsah

Doktor Peter Getlík získal prémiu v súťaži Poviedka 2019

1minút, 17sekúnd

 

Dvadsiaty tretí ročník literárnej súťaže Poviedka 2019 pozná svojich víťazov. Hlavnú cenu získala Dominika Moravčíková za poviedku Teplokrvný druh. Odborná porota pod vedením Sone Urikovej hodnotila tristo prihlásených prozaických textov. Popri hlavnej cene udelila osem prémií – jedným z okteta ocenených je aj Mgr. Peter Getlík, PhD., z Katedry slovakistiky, slovanských filológií a komunikácie Filozofickej fakulty UPJŠ v Košiciach. Svoju literárnu tvorbu predstavil prvýkrát až v tejto prestížnej súťaži a hneď úspešne – jeho poviedku Nelipnú posunula sedemčlenná porota do finále, pričom ocenila vyspelý jazyk a vycibrený štýl autora a tiež nelineárnosť a tajomnosť jeho príbehu.

Súčasťou slávnostného udeľovania cien, ktoré sa uskutoční 1. októbra 2019 v bratislavskej Novej Cvernovke, bude beseda s úspešnými autorkami a autormi aj s odbornou porotou. Všetky ocenené texty vyjdú v zborníku Poviedka 2019, ktorý bude počas slávnosti uvedený do života. Ocenené autorky a autori majú šancu vydať v budúcnosti aj samostatné knihy.

Literárnu súťaž Poviedka vyhlasuje od roku 1996 vydavateľstvo KK Bagala (Koloman Kertész Bagala), hlavným partnerom súťaže je Fond na podporu umenia.

Pánovi doktorovi Petrovi Getlíkovi k prestížnemu oceneniu srdečne gratulujeme a želáme mu ďalšie literárne, vedecké, pedagogické a osobné, ľudské úspechy.

Marián Gladiš
Katedra slovakistiky, slovanských filológií a komunikácie FF UPJŠ


Študuj na UPJŠ