Študent FF UPJŠ Oliver Bobovčák víťazom študentskej hry Čo ja viem

Filozofická fakulta UPJŠ sa môže pýšiť šikovnými a úspešnými študentmi. Najnovším dôkazom je Oliver Bobovčák, študent 3. ročníka medziodborového štúdia história – geografia, ktorý sa stal víťazom študentskej hry zábavno-súťažnej šou Čo ja viem. Verejnoprávny Rozhlas a televízia Slovenska (RTVS) ju odvysielal v piatok 1. decembra 2023 večer na televíznej Jednotke.
Oliver z Rozhanoviec, ktorý obľubuje najmä staršie dejiny a za najvýznamnejšiu osobnosť dejín považuje Winstona Churchilla, nahral 40 správnych odpovedí, a teda získal 80 bodov. Na finálovom pódiu doplnil Karin Haydu, ktorá za 35 správnych odpovedí získala 70 bodov. V samotnom finále známa herečka a moderátorka nahrala 4 800 eur a Oliver, ktorý podal bezchybný výkon, ďalšie dve tisícky, spolu teda 6 800 eur. Finančná výhra putovala pre osemročného Maximiliána, ktorý trpí Downovým syndrómom a ďalšími pridruženými ochoreniami, okrem iného aj na nákup špeciálneho rehabilitačného kočíka.
Oliverovi k dosiahnutému úspechu srdečne gratulujeme!

Publikoval: Marián Gladiš, FF UPJŠ
Zdroj