Prejsť na obsah

Študentka FF UPJŠ Soňa Metyľová postúpila do semifinále folklórnej šou RTVS Zem spieva

1minút, 27sekúnd

 

Tretí ročník divácky obľúbenej folklórnej šou Rozhlasu a televízie Slovenska (RTVS) Zem spieva, ktorá ctí tradície našich predkov a oslavuje krásu, pestrosť a hodnotu slovenského folklóru a slovenskej krajiny, je úspešný aj pre študentku Filozofickej fakulty UPJŠ v Košiciach Bc. Soňu Metyľovú. V sobotňajšom televíznom prenose (18. januára 2020) zaspievala baladu o smrti milého a jej silné, veľmi emotívne, takpovediac „zimomriavkové“ vystúpenie rozplakalo nielen divákov v televíznom štúdiu a pri obrazovkách, ale aj členov odbornej poroty, ktorí Soňu jasne posunuli do semifinále.
Rodáčka z Vranova nad Topľou, členka folklórneho súboru Vranovčan Soňa Metyľová vlani v lete ukončila bakalárske medziodborové štúdium v kombinácii slovenský jazyk a literatúra – nemecký jazyk a literatúra. Od septembra pokračuje na magisterskom stupni štúdiom učiteľstva slovenského jazyka a literatúry a nemeckého jazyka a literatúry.
Televízny štáb RTVS si Soňu „vyzdvihol“ v areáli Filozofickej fakulty UPJŠ, keď si ju z miestnosti AA3S8 v budove Aristoteles – z prednášky doc. PhDr. Marianny Sedlákovej, PhD., z interných a externých dejín slovenčiny – odviedla speváčka Katarína Koščová v role lokálpatriotky, rodáčky z východného Slovenska.
Soni Metyľovej silno držíme palce a v ďalšom účinkovaní v programe Zem spieva jej želáme veľa úspechov.
Vystúpenie Sone Metyľovej je prístupné v archíve RTVS na adrese:
https://www.rtvs.sk/televizia/archiv/14986/209531
(1:28:20 – 1:39:45)

Spracoval: Marián Gladiš, FF UPJŠ
Snímky: Zem spieva, RTVS


Študuj na UPJŠ