Prejsť na obsah

20 rokov slovenčiny v EÚ

25. apríla 2024
Ekonomická univerzita v Bratislave
08:30

Pozývame vás na zaujímavé podujatie, na ktorom si pripomenieme 20. výročie vstupu Slovenskej republiky do Európskej únie a budeme diskutovať o budúcnosti a príležitostiach, ktoré EÚ ponúka mladým ľuďom ovládajúcim viacero európskych jazykov.
Na podujatí vystúpia špičkoví odborníci a vedúci predstavitelia slovenských jazykových služieb európskych inštitúcií (Európskeho parlamentu, Rady a Komisie, Centra pre preklad a Súdneho dvora) a prídu aj jazykoví profesionáli, ktorí s inštitúciami spolupracujú externe, ale aj súčasní a bývalí stážisti. Bude to prvýkrát, čo sa naživo stretneme v takejto zostave a radi by sme túto príležitosť premenili na vytvorenie unikátnej platformy na výmenu skúseností, budovanie komunity a spolupráce medzi EÚ inštitúciami, študentmi a profesijnými združeniami.

Program podujatia zahŕňa:

  • Sériu troch panelových diskusií: predstavitelia slovenských jazykových služieb inštitúcií EÚ budú hovoriť o svojich skúsenostiach s prácou pre EÚ od vstupu až po súčasnosť a o príležitostiach zamestnania a stáží pre nové talenty.
  • Fotovýstavu: prehliadku unikátnych momentiek z histórie a vývoja slovenských jazykových služieb v inštitúciách EÚ.
  • Občerstvenie a networking: neformálne stretnutia a diskusie s odborníkmi a kolegami, ktoré ponúkajú možnosť nadviazať nové profesijné kontakty a spolupráce.


Podrobný program podujatia a zoznam rečníkov.

Podujatie je určené primárne pre študentov VŠ, pozývame však aj členov prekladateľských a tlmočníckych združení na Slovensku, aby sme oslovili širokú škálu odborníkov a absolventov.
Kapacita miestnosti je obmedzená, preto prosíme každého záujemcu o včasnú registráciu prostredníctvom formulára.
Bližšie organizačné inštrukcie pošleme zaregistrovaným účastníkom.

Tešíme sa na Vašu účasť a spoločné oslavy 20 rokov úspešnej cesty.


Študuj na UPJŠ