Prejsť na obsah

Výstava Jan Patočka – život a dielo

1minút, 3sekúnd

Jednému z najvýznamnejších československých filozofov 20. storočia JANOVI PATOČKOVI je venovaná výstava v priestoroch KATEDRY FILOZOFIE A DEJÍN FILOZOFIE FILOZOFICKEJ FAKULTY UPJŠ na Moyzesovej 9 v Košiciach.
     „Táto výstava je súčasťou a jedným z hlavných výstupov projektu APVV s názvom Patočkova asubjektívna fenomenológia a dejiny filozofie. Širokej verejnosti by mala v skratke predstaviť Jana Patočku a jeho život a dielo,“ uviedol zodpovedný riešiteľ projektu MGR. RÓBERT STOJKA, PHD.
     Výstava bola v dňoch 17. až 20. novembra 2015 verejne sprístupnená v priestoroch Kasární Kulturpark. V priestoroch Katedry filozofie a dejín filozofie FF UPJŠ ju môžu záujemcovia navštíviť do konca februára 2016.
     „Zámerom Katedry filozofie a dejín filozofie FF UPJŠ v Košiciach je výstavu – realizovanú v spolupráci a Archívom Jana Patočku v Prahe – ponúknuť v najbližšom období aj ďalším slovenským katedrám s filozofickým zameraním,“ dodáva R. Stojka.

…neexistuje žádný konec… i to, co se zdá na první pohled samozřejmé, je možno učinit předmětem dotazování, problematizování…   JAN PATOČKA

 

Text a fotografie:
PHDR. MARIÁN GLADIŠ, PHD.


Študuj na UPJŠ