Prejsť na obsah

Študenti KAA FF UPJŠ na záverečnej konferencii projektu EU 4 My Region v Budapešti

1minút, 35sekúnd

 

Po úspešnom seminári projektu EU 4 My Region, ktorý sa uskutočnil 5. decembra 2019 na Katedre anglistiky a amerikanistiky Filozofickej fakulty UPJŠ v Košiciach, som spolu s ďalšími dvoma študentmi – Luciou Gondovou a Martinom Hudákom – a v sprievode Mgr. Júliusa Rozenfelda, PhD., mala možnosť zúčastniť sa na záverečnej konferencii tohto projektu v dňoch 12. a 13. decembra 2019 v Budapešti.
Vďaka našim hostiteľom z European House Budapest sme mohli stráviť dva dni aktivitami na konferencii v hoteli Mercure Buda, ktorý sa nachádza v centre mesta. Popri záverečnej konferencii organizátori pre nás pripravili zaujímavý program. Navštívili sme budovu maďarského parlamentu, ochutnali sme tradičné maďarské zákusky a zúčastnili sme sa na prezentácii o Danube Region Strategy. Počas dvoch dní sme sa zoznámili so študentmi z krajín, ktoré sa tiež zapojili do projektu EU 4 My Region – z Chorvátska, Maďarska, Česka a Rumunska.
Na záverečnej konferencii sme mali možnosť vyjadriť naše názory a nápady v súvislosti s výsledkami projektu a ostatnými otázkami súvisiacimi s Európskou úniou. Program nám poskytol aj voľný čas, ktorý sme využili na prechádzky v meste, na návštevu krásneho vianočného trhu a na ochutnávanie tradičných maďarských jedál.
Sme veľmi vďační, že sme sa mohli zúčastniť na tomto podujatí. Naučili sme sa veľa o tom, ako ľudia z iných štátov EÚ vnímajú rôzne problémy a otázky, získali sme nové kontakty, mali sme možnosť objaviť krásne mesto a rozšíriť si naše obzory.

Kristína Šestáková
študentka 3. ročníka AJEIEb
KAA FF UPJŠ v Košiciach


Študuj na UPJŠ