Prejsť na obsah

Premiérový ročník futbalového turnaja Katedry politológie FF UPJŠ

1minút, 22sekúnd

Katedra politológie Filozofickej fakulty UPJŠ v Košiciach patrí medzi pracoviská s pestrým mimoškolským životom. V spolupráci s OZ Res Publica pre svojich študentov pravidelne pripravuje podujatia ako politologické ražniči, bowlingový turnaj, politologický ples, turistiku, turnaj vo videohre FIFA či politologický trip do zahraničia.
V roku 2023 sme tento katalóg aktivít rozšírili o premiérový ročník futbalového turnaja KPKE CUP, o ktorý sa organizačne postarali študentky a študenti prvého ročníka. Ani typické britské počasie neodradilo futbalových nadšencov z katedry, ktorí v závere semestra prišli do športovo-zábavného areálu na Alejovej ulici, ukázať pravú futbalovú kvalitu (a tým mladším sa to aj podarilo).
Na turnaji sa popri jednotlivých ročníkových tímoch zúčastnil aj tím pedagógov. To otvorilo študentom možnosť opätovať svojim vyučujúcim trápenie z nedávneho skúškového obdobia, čo všetci naplno využili a svoj pedagogický zbor neochudobnili o signifikantné gólové nádielky. Finálový zápas medzi tímami „Medvede“ a „Kajúcnici“ priniesol epické futbalové predstavenie, keď svoje schopnosti predviedli študenti, ktorí aktívne futbalovo reprezentujú aj samotnú alma mater.
Turnaj ukázal, že na katedre disponujeme nielen politologickým, ale aj značným športovým potenciálom. Veríme, že v tejto tradícii uplatňovania myšlienky kalokagatie a upevňovania kolektívneho ducha katedry budeme úspešne pokračovať aj v budúcnosti, a to nielen prostredníctvom futbalu.

Mgr. Tomáš Dvorský, PhD.
KPo FF UPJŠ


Študuj na UPJŠ