Prejsť na obsah

Kvíz s Minervou (Po škole s Minervou)

1minút, 20sekúnd

Séria podujatí Po škole s Minervou pokračuje aj v novom akademickom roku. Druhú sezónu študentského projektu sme odštartovali kvízom zameraným na všeobecný prehľad.

Kvíz s Minervou sa tešil veľmi milej – v porovnaní s minuloročnými podujatiami až rekordnej – účasti. Na akcii sa zúčastnilo 8 tímov. Spolu 23 študentiek a študentov malo možnosť demonštrovať svoj um naprieč rôznymi kategóriami otázok. Irena a Timotej, „kvízmajstri“ z Univerzálu, postupovali od reminiscencií na detstvo cez konšpiračné teórie až po nuansy slovenského šoubiznisu.
Najviac bodov získali doktorandi z Filozofickej fakulty UPJŠ. Ich kolegialita (a skutočnosť, že sú to práve oni, kto stojí za vznikom „Po školy“) ich primala vzdať sa prvého miesta. Oficiálnym víťazom sa tak stal tím Malé vedenie zložený zo zástupkýň a zástupcov študentskej časti Akademického senátu Filozofickej fakulty UPJŠ v Košiciach. Na druhé miesto sa dopracovali študentky slovakisticko-mediálnych štúdií a tretiemu miestu sa potešila návšteva z Technickej univerzity v Košiciach.
Výhercovia neodišli s prázdnymi rukami. Organizátori srdečne ďakujú tak pani dekanke Filozofickej fakulty UPJŠ prof. Mgr. Renáte Panocovej, PhD., ako aj Univerzitnej knižnici UPJŠ v Košiciach za ceny, ktorými sme mohli oceniť špičkovú rozhľadenosť zúčastnených študentiek a študentov.

Text: Timotej Mikloš, spoluorganizátor Kvízu s Minervou
Foto: Júlia Novotná


Študuj na UPJŠ