Prejsť na obsah

Originálne a štýlové rúška FF UPJŠ – s výťažkom pre Linku detskej dôvery

2minút, 33sekúnd

 

Aj Študentská rada Filozofickej fakulty UPJŠ v Košiciach si uvedomuje vážnosť súčasnej situácie, a preto sa rozhodla tento rok neorganizovať tradičný Filozofický ples. Je nám ľúto, že sa nemôžeme stretávať na pôde našej univerzity ani organizovať podujatia, ktoré mali propagovať našu fakultu a pomáhať tým, ktorí to najviac potrebujú.
Napriek súčasnej pandemickej situácii sme sa však nevzdali. Uvedomujeme si, koľko úsilia vynakladajú v týchto týždňoch a mesiacoch naši vyučujúci, ktorí pracujú na vyše sto percent, aby nám – svojim študentom – poskytovali kvalitné vzdelanie napriek dištančnej forme výučby a aby udržiavali chod našej fakulty. ĎAKUJEME.
ŠR FF UPJŠ sa zároveň rozhodla spríjemniť súčasnú situáciu a v spolupráci s reklamnou agentúrou sme vymysleli tematické rúška, vďaka ktorým chránime seba aj ostatných a zároveň propagujeme Filozofickú fakultu UPJŠ v Košiciach. Rúška s logom FF UPJŠ doplnili originálne vianočné rúška, ktoré vyčaria úsmev na tvári a zlepšia náladu. A to najlepšie je, že výťažok z predaja rúšok venujeme Linke detskej dôvery. Objednávky sme prijímali do piatka 6. novembra 2020.
Som veľmi rada, že pedagógovia aj študenti FF UPJŠ prejavili radosť z tejto malej milej akcie, vybrali si z ponúkaných rúšok pre seba a svojich rodinných príslušníkov, a tým zároveň podporili dobrú vec. Pedagóg mal nárok na jedno rúško, ktoré hradila ŠR FF UPJŠ ako vďaku za všetko, čo pre nás študentov robia v týchto neľahkých časoch naši vyučujúci. Zároveň bola aj možnosť objednať si viac rúšok, pričom cena jedného bola 6,20 €, z čoho 1,70 € išlo práve na zbierku pre LDD.
Zapojili sa aj študenti, čo ma veľmi teší. Väčšina chcela hlavne podporiť zbierku a – samozrejme – aj reprezentovať našu filozofickú fakultu. Zo strany študentov bolo objednaných 22 rúšok. Celkovo evidujeme objednávky na 65 rúšok, ktoré sú aktuálne vo výrobe.
Pre Linku detskej dôvery sa podarilo vyzbierať 68 €. Uvedomujeme si, že to nie je veľká suma, preto sme sa rozhodli k nej priložiť ďalších 232 € z finančných zdrojov Študentskej rady FF UPJŠ – spolu to teda vychádza na 300 €, ktoré srdečne venujeme Linke detskej dôvery.
Naše veľké ďakujem patrí pedagógom aj študentom, ktorí sa zapojili do akcie, a tiež vedeniu Filozofickej fakulty UPJŠ v Košiciach, ktoré nás – ako vždy doteraz – výrazne podporovalo a motivovalo.
Mimochodom, najväčší záujem bol o čierne rúško s logom fakulty – čierna dominovala asi preto, že sa hodí naozaj ku všetkému. Z vianočných vzorov bol najväčší záujem o snehuliaka, sobíka a Mikuláša.

Bc. Simona Daňková
predsedníčka ŠR FF UPJŠ


Študuj na UPJŠ