KAA FF UPJŠ v online diskusii s prof. Jeniffer Thomas, hostkou Veľvyslanectva USA na Slovensku

Vyučujúci a študenti Katedry anglistiky a amerikanistiky Filozofickej fakulty UPJŠ v Košiciach mali 28. októbra 2020 možnosť zapojiť sa do online diskusie o aspektoch blížiacich sa prezidentských volieb v USA, ktorú zorganizovalo Veľvyslanectvo Spojených štátov amerických v Bratislave s profesorkou Jennifer Thomas.
Diskusiu s touto prestížnou expertkou v oblasti politického žurnalizmu moderoval novinár Mgr. Miroslav Tóda z Denníka N. Keďže počet účastníkov bol obmedzený, KAA FF UPJŠ poskytla tieto miesta ako odmenu tým študentom, ktorí boli aktívni na predmetoch amerických štúdií a v minulosti sa aktívne zúčastnili na podujatiach katedry. Prítomní mali možnosť s profesorkou Thomas hovoriť o zaujatosti médií, o fake news, o prezidentských voľbách a ďalších témach a problémoch, s ktorými zápasia občania USA (a nielen oni). Online diskusia bola výbornou príležitosťou dozvedieť sa od profesionálnej, kvalifikovanej, múdrej a ochotnej rečníčky viac o oblastiach života v súčasnej americkej spoločnosti, ktoré nie sú dostatočne známe širokej laickej verejnosti.
Naše poďakovanie patrí pani Natálii Pindrochovej, Public Affairs Officer Veľvyslanectva USA v Bratislave, za organizáciu podujatia.

Mgr. Július Rozenfeld, PhD.
zástupca vedúcej KAA FF UPJŠ