Univerzitu tretieho veku na UPJŠ v Košiciach úspešne ukončili prví absolventi

Viac ako 50 absolventov si v piatok 25. mája 2018 prevzalo osvedčenia o ukončení štúdia na Univerzite tretieho veku na Univerzite Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach. Ich slávnostná promócia, ktorá bola prvou v rámci UPJŠ v Košiciach, sa uskutočnila v Historickej aule Rektorátu UPJŠ v Košiciach za účasti rektora UPJŠ v Košiciach prof. RNDr. Pavla Sováka, CSc., prorektora pre rozvoj vzťahov s verejnosťou prof. PhDr. Jána Gbúra, CSc., prorektorky pre vysokoškolské vzdelávanie prof. Ing. Márie Marekovej, CSc., prodekanky Lekárskej fakulty UPJŠ pre študijný program zubné lekárstvo v slovenskom a anglickom jazyku MUDr. Silvie Timkovej, PhD. v zastúpení dekana LF UPJŠ a prodekanky Právnickej fakulty UPJŠ pre zahraničné vzťahy a informačné technológie doc. JUDr. Reginy Hučkovej, PhD. v zastúpení dekanky PrávF UPJŠ. Pozvanie na promóciu prijali aj garanti študijných programov: doc. MVDr. Tatiana Kimáková, PhD. v študijnom programe Medicína, JUDr. Jana Žuľová, PhD. v študijnom programe Právo, doc. RNDr. Sergej Mochnacký, CSc. a prof. RNDr. Pavol Mártonfi, PhD. v študijnom programe Rastliny v životnom prostredí. Slávnostnej promócie sa okrem predstaviteľov univerzity a absolventov zúčastnili aj rodinní príbuzní a známi 54 absolventov Univerzity tretieho veku na UPJŠ v Košiciach.

„Úprimne Vám blahoželám k úspešnému ukončeniu štúdia. Spolu s Vami zdieľam radosť a som hrdý na Váš vysokoškolský výkon. Dnešná promócia teda nie je len Vaším osobným úspechom, ale teší nás všetkých. Výnimočnosť dnešnej promócie zvýrazňuje skutočnosť,  že Univerzita tretieho veku na UPJŠ nadväzuje na tradíciu tohto vzdelávania, ktoré viac ako 20 rokov sa realizovalo spoločne na košických univerzitách,“ uviedol vo svojom príhovore rektor UPJŠ v Košiciach prof. RNDr. Pavol Sovák, CSc.

Absolventom Univerzity tretieho veku na UPJŠ v Košiciach, ktorí aj vo svojom pokročilejšom veku preukázali svoju pevnú vôľu a úsilie študovať, srdečne blahoželáme. Nech slová najstaršej, 86-ročnej študentky, že „nikdy nie je neskoro“, zostanú motiváciou pre všetkých, ktorí so štúdiom na U3V po päťdesiatke ešte stále váhajú.