Tím QMAGNA riešil 11 medzinárodných projektov:
Riešenie bilaterálnych APVV projektov s partnermi z Beijing National Laboratory for Molecular Sciences, Beijing, Čína prispelo k zvýšeniu kompetencii členov tímu pri medziodborovo zameranom výskume a pomohlo spoznať prístup k vedeckej práci na ázijských renomovaných pracoviskách.
Úspešné spoločné projekty podané s americkými partnermi v National Science Foundation umožnili realizovať našu výskumnú činnosť v prostredí americkej univerzity (University of Florida), prístup k tzv. large - scale facility (NHMFL Tallahassee) a viedli k postdoktorandskému pobytu člena tímu (RNDr. E. Čižmár, PhD.) na uvedenej univerzite.
Zapojenie sa tímu do celoeurópskeho projektu „Highly frustrated magnetism“ v rámci tzv. a la carte programu (ESF RNP HFM8), kde koordinátorom projektu za SR bol prof. M. Orendáč, viedlo k prezentácií tímu ako aj ďalších expertov z oblasti magnetizmu frustrovaných systémov na európskom výskumnom fóre, umožnilo realizáciu navrhnutých experimentov na európskych large – scale facilities a viedlo k spolupráci s renomovanými európskymi skupinami.
Tím je zapojený do bilaterálneho projektu medzi UPJŠ and Argonne National Laboratory, ktorý bol udelený Ministerstvom energetiky USA s cieľom študovať povrchy pomocou synchrotrónového žiarenia. Prístup k meraniam na zariadení Advanced Photon Source, ktoré patrí medzi najintenzívnejší zdroj rȍntgenového žiarenia na západnej pologuli, významne rozširuje experimentálne možnosti v skupine o metodiky charakterizácie povrchov a procesov ktoré na nich prebiehajú pomocou najmodernejších experimentálnych zariadení.
Zároveň je tím zapojený do európskeho projektu European Microkelvin Platform, INTEGRATING AND OPENING RESEARCH INFRASTRUCTURES OF EUROPEAN INTEREST v rámci výzvy H2020-INFRAIA-2014-2015.
Tím vyvinul úsilie pre začlenenie sa do ďalších celoeurópskych projektov a podal nasledovné projekty:
Okrem toho tím riešil 10 projektov APVV, 12 projektov VEGA a 3 projekty ASFEU, Štrukturálne fondy, OPVaV.