UNIVERZITA PAVLA JOZEFA ŠAFÁRIKA V KOŠICIACH

українська
Web stránka
Telefónny zoznam
AIS2

O súbore

Folklórny súbor Hornád hľadá nové tváre!

Folklórny súbor Hornád, dvorný súbor UPJŠ, vyhlasuje aj túto sezónu konkurz na nových členov. Do tanečnej aj speváckej zložky hľadáme nové tváre :) Ak sa vám chce tancovať, spievať, zabávať sa a hlavne tvoriť v kreatívnom kolektíve, tak príďte na jeden z konkurzov. :)

Konkurzy budú každú októbrovú stredu:

05.10.2016 CAM Club, Medická 4
12.10.2016 KULTURPARK, Kukučínova 2, BRAVO

19.10.2016 CAM Club, Medická 4
26.10.2016 KULTURPARK, Kukučínova 2, BRAVO

Folklórny súbor Hornád patrí medzi špičkové ľudovo-umelecké telesá na Slovensku, je niekoľkonásobný držiteľ titulu laureát z prestížnych medzinárodných súťažných festivalov a sólisti súboru sa pravidelne umiestňujú na popredných priečkach súťaží v ľudovom tanci sólistov.Folklórny súbor Hornád začal písať svoju históriu v roku 1963, vtedy ešte ako Folklórny súbor Stavbár, neskôr Dargov, a od roku 1992 ako Folklórny súbor Hornád. Folklórny súbor Hornád sa začiatkom nového milénia aktívne zapojil do nového folklórneho hnutia na Slovensku, ktorého cieľom bolo obnoviť tradičnú a autentickú interpretáciu ľudových piesní a tancov a zaradil sa tak medzi progresívne slovenské folklórne súbory.

Od roku 2011 je Folklórny súbor Hornád pod finančnou, materiálnou, aj myšlienkovou záštitou Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach. Vďaka tomu sa v rokoch 2012 a 2014 stal laureátom súťaže vysokoškolských súborov Akademická Nitra. Folklórny súbor Hornád reprezentuje Univerzitu Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach na popredných folklórnych festivaloch ako je Folklórny festival Východná, Medzinárodný folklórny festival Myjava, či Podpolianske slávnosti v Detve. Sólisti Folklórneho súboru Hornád sa každoročne umiestňujú na prvých priečkach najprestížnejšej slovenskej súťaže sólistov v ľudovom tanci Šaffova ostroha, ale aj na speváckej súťaži Makovická struna. Od roku 2014 zastrešuje finančné a organizačné záležitosti súboru občianske združenie OZ Hornád.

Choreografmi súboru sú popredné osobnosti slovenskej ľudovej choreografickej tvorby: Ervín Varga, Vladimír Michalko, Marianna Svoreňová a Štefan Štec.

Posledná aktualizácia: 06.11.2016