Americký novinár a držiteľ Pulitzerovej ceny Walt Bogdanich na UPJŠ v Košiciach

V Historickej aule Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach bude dňa 22. októbra 2014 o 15:00 stretnutie s trojnásobným nositeľom Pulitzerovej ceny Waltom Bogdanichom. Témou prednášky sú riziká a prínosy investigatívnej žurnalistiky v globálnej ekonomike. (Ako maximalizovať dopad našej žurnalistiky a jej ochranu proti tým, ktorí novinárstvo ohrozujú.)

– Časté mýty o fungovaní investigatívneho spravodajstva.
– Vlastnosti úspešného investigatívneho novinára.
– Prečo je investigatívne spravodajstvo dnes dôležitejšie než kedykoľvek predtým.
– Skúsenosti, ktoré Walt Bogdanich získal pri pokrývaní aféry súvisiacej s globálnou distribúciou
  jedovatých farmaceutických prísad.
– Prečo je dôležité prešetrovať zlyhania firiem?
– Kroky, ktoré by mali novinári robiť všade vo svete v záujme boja o prežitie investigatívneho
  spravodajstva.
– Ako sa fyzikálne zákony vzťahujú na investigatívne spravodajstvo.
– Ako Walt Bogdanich prežil najväčšiu žalobu ohľadom urážky na cti/ohováranie v dejinách,
  a pritom zachránil milióny životov.

Vstup na prednášku je voľný a tlmočenie do slovenčiny zabezpečené, ale pre obmedzenú kapacitu je potrebné zaregistrovať sa na www.uniba.sk/bogdanich.

Organizátori: Petit Academy, Nadácia Tatra banky, Univerzita Komenského v Bratislave, Filozofická fakulta UPJŠ

Viac informácií…