ŠtuRKo začína letný semester s novými posilami

Nový semester neznamená len začiatok školy, ale aj začiatok vysielania Študentského rozhlasu Košice (ŠtuRKo). Ako je zvykom už niekoľko rokov, aj tento semester ŠtuRKo zorganizoval konkurz, aby rozšíril svoje rady o nových členov.

Koncom februára 2016 mali študenti Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach (UPJŠ v Košiciach) možnosť vyskúšať si vstupné testy, ktoré pozostávali z kreatívnych úloh a improvizácie. Na výber bolo viacero pozícií, napríklad moderátor, redaktor, technik, postprodukčný technik, hudobný dramaturg či DJ, preto si určite každý záujemca našiel to svoje. Najväčší záujem bol o pozíciu moderátora.

Ak ste konkurz náhodou nestihli alebo ste ešte nenabrali odvahu, nezúfajte. Budúci semester budú mať študenti UPJŠ v Košiciach opäť možnosť ukázať, čo v nich je a stať sa súčasťou Študentského rozhlasu Košice.