UPJŠ podpísala Memorandum o spolupráci s univerzitami a vedeckými inštitúciami z rakúskej spolkovej krajiny Štajersko

UPJŠ v Košiciach participovala na stretnutí univerzít z Košického regiónu, rakúskych univerzít a vedeckých inštitúcií zo spolkovej krajiny Štajersko, ktoré prebiehalo v dňoch 3. – 4. 10. 2018 v Grazi.  Stretnutie inicioval zastupiteľský úrad SR vo Viedni s cieľom podnietiť spoluprácu jednotlivých vzdelávacích a vedeckých inštitúcií z oboch regiónov. Na stretnutí, na ktorom UPJŠ zastupovali rektor prof. RNDr. Pavol Sovák, CSc. a prorektorka pre zahraničné vzťahy a mobilitu doc. Ing. Silvia Ručinská, PhD., bolo podpísané Memorandum o spolupráci medzi týmito univerzitami:  Univerzita Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach, Technická univerzita v Košiciach, Univerzita veterinárskeho lekárstva a farmácie v Košiciach, FH Joanneum University of Applied Sciences, Montanuniversität Leoben, Joanneum Research. Na podpise memoranda bola prítomná aj ministerka krajinskej vlády Štajerska pre hospodárstvo, turizmus, Európu, vedu a výskum Barbara Eibinger-Mied, ktorá vyjadrila podporu obojstrannej spolupráci a rozvoju vzdelania.

Viac informácií:

File File size