Prof. JUDr. Igor Palúš, CSc.

Profesor Igor Palúš od ukončenia štúdií práva pôsobí ako vysokoškolský učiteľ. V roku 1972 začínal na Právnickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave, svoje profesionálne pôsobenie v Košiciach začal v roku 1973 na Právnickej fakulte Univerzity Pavla Jozefa Šafárika. Do roku 1994 na nej pôsobil ako vedúci Katedry štátneho a správneho práva a jej dekan. V rokoch 1994 až 2003 pôsobil vo funkcii prorektora Právnickej fakulty.

Od roku 2004 pôsobí na Fakulte verejnej správy UPJŠ ako vedúci Katedry právnych vied, neskôr vo funkcii jej dekana a v súčasnosti na Katedre verejnoprávnych disciplín Fakulty verejnej správy.

Aktívne pôsobí ako člen vo vedeckých orgánoch – je členom vedeckej rady UPJŠ v Košiciach, Akadémie Policajného zboru v Bratislave,  Právnických fakúlt  Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici a Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach.

Profesor Palúš je držiteľom viacerých ocenení – medailí UPJŠ a pamätných medailí Právnických fakúlt v Košiciach, Bratislave a Banskej Bystrici.

Je autorom  publikácií v oblasti štátneho práva, miestnej správy vo vybraných štátoch Európskej únie, listiny základných práv a slobôd ako právneho dokumentu a mnohých ďalších.

Významný je jeho podiel na rozvoji verejnej politiky v pedagogickej a vedeckej činnosti a spolupráca so Združením miest a obcí Slovenska a Košickým samosprávnym krajom.