Európska noc výskumníkov 2014

V piatok 26. septembra 2014 sa v priestoroch košického obchodného centra Atrium Optima uskutočnil ôsmy ročník festivalu vedy – Európska noc výskumníkov, ktorý sa konal pod záštitou Slovenskej organizácie pre výskumné a vývojové aktivity (SOVVA) a ďalších partnerov. Festival s tohoročným mottom: „Researchers are among us“ – Výskumníci sú medzi nami, priblížil verejnosti výskumníkov ako obyčajných ľudí s neobyčajným povolaním. Bohatý celodenný program vo forme zaujímavých prednášok a vedeckých stánkov pripravili pre vedychtivých návštevníkov aj výskumníci z Prírodovedeckej a Filozofickej fakulty UPJŠ v Košiciach. Všetkým zamestnancom fakúlt, ktorí sa tento rok na príprave podujatia podieľali, ďakujeme za prípravu atraktívneho programu, popularizáciu vedy a aktívnu reprezentáciu našej univerzity.