Mimoriadna výzva pre VŠ pracovníkov na podávanie prihlášok na mobilitu – školenie v rámci programu Erasmus+ na akad. rok 2018/2019

Mobilita podporuje profesionálny rozvoj pedagogických a nepedagogických zamestnancov inštitúcií vysokoškolského vzdelávania.

Obdobie realizácie mobility: 07.02.2019 – 31.05.2019

Typy mobilít zamerané na školenie:

• školenie zamerané na rozvoj pedagogických zručností/tvorbu študijných programov – dostupné iba pre akademických pracovníkov
  • školenie na rozvíjanie odborných kompetencií  – dostupné pre akademických a administratívnych pracovníkov
  • hospitácia (job shadowing) – dostupné pre akademických a administratívnych pracovníkov
  • workshop – dostupné pre akademických a administratívnych pracovníkov (okrem konferencií)

Hlavným výberovým výberu kritériom bude kvalita predloženého programu školenia s ohľadom na prínos plánovanej mobility pre katedru/univerzitné pracovisko/fakultu/univerzitu. Záujemca o mobilitu je povinný v časti ´PROPOSED MOBILITY PROGRAMME´ adekvátne zdôvodniť opodstatnenosť mobility.

Administratívni, nepedagogickí zamestnanci a učitelia musia byť riadnymi zamestnancami UPJŠ.

Pravidlá mimoriadnej výzvy:

• Mobility musia byť realizované do 31.5.2019
  • Dĺžka mobility: od 2 do 60 dní
    •  v rámci mimoriadnej výzvy nie je obmedzenie na trvanie mobilít, podporujú sa aj dlhodobé mobility
    •  v rámci mimoriadnej výzvy Česká republika, Maďarsko a Poľsko netvoria samostatnú kategóriu, na tieto krajiny sa vzťahujú rovnaké pravidlá ako na ostatné
  • Počet podaných prihlášok nie je obmedzený
  • Do výberových konaní sa môžu prihlásiť aj tí zamestnanci, ktorí v akademickom roku 2018/2019 už realizovali mobility
  • Pre efektívnejšie spracovanie prihlášok a pre flexibilný manažment mobilít, výberové konania sa realizujú v štyroch fázach:

Termín odovzdania prihlášok:

Termín najskoršieho možného nástupu:

I. fáza

30.1.2019 do 12:00

6.2.2019

II. fáza

27.2.2019 do 12:00

6.3.2019

III. fáza

27.3.2019 do 12:00

3.4.2019

IV. fáza

24.4.2019 do 12:00

1.5.2019

Postup pri podávaní prihlášky:

Skontaktujete sa s partnerskou univerzitou, na ktorej plánujete uskutočniť mobilitu. Dohodnite sa so zodpovednou osobou z partnerskej univerzity na uskutočnení  mobility a jej detailoch. Následne po dohode s partnerskou univerzitou vyplňte Program mobility – školenie (v prípade českých inštitúcií) alebo Mobility Agreement Staff Mobility For Training v prípade ostatných krajín. Pre účely podania prihlášky nie je potrebné zabezpečiť podpis a pečiatku prijímajúcej inštitúcie, je však potrebné doložiť e-mailovú komunikáciu s prijímajúcou inštitúciou (prípadne oficiálny list), v ktorej bude vyjadrený súhlas zodpovednej osoby prijímajúcej inštitúcie, že vaša mobilita sa môže uskutočniť. Pre účely podania prihlášky je potrebné zabezpečiť podpis zodpovednej osoby na pracovisku zamestnanca a podpis prodekana pre zahraničné vzťahy (neplatí pre zamestnancov Rektorátu UPJŠ).

V rámci programu Erasmus+ bude výška cestovných nákladov a individuálnej podpory (stravné+ubytovanie) vypočítaná osobou zodpovednou za realizáciu mobilít vysokoškolských pracovníkov na zahraničnom oddelení Rektorátu UPJŠ (IRO).

Vyplnené formuláre je potrebné doručiť nasledovným osobám:

• zamestnanci Lekárskej fakulty UPJŠ – Ing. Zuzana Zánická, Referát pre zahraničné styky a prezentáciu fakulty, Lekárska fakulta
  • zamestnanci Právnickej fakulty UPJŠ – Mgr. Eva Tkáčová, Referát zahraničných vzťahov a ďalšieho vzdelávania, Právnická fakulta
  • zamestnanci Fakulty verejnej správy UPJŠ – Ing. Jana Chmelová, Referát pre vedu, výskum a zahraničné vzťahy, Fakulta verejnej správy
  • zamestnanci Prírodovedeckej fakulty UPJŠ – doc. RNDr. Marián Kireš, PhD., Oddelenie pre vonkajšie vzťahy, Prírodovedecká fakulta
  • zamestnanci Filozofickej fakulty UPJŠ – Mgr. Eva Jenčušová, Útvar pre vedu, výskum, kvalifikačný rast, doktorandské štúdium a medzinárodné vzťahy, Filozofická fakulta
  • zamestnanci Rektorátu UPJŠ, UTVŠ, TIP, UK, CIaKT, BZ, UNIPOC, CCVaPP – Mgr. Mária Vasiľová, PhD., Referát pre zahraničné vzťahy, Šrobárova 2, č. dv. 6

Výber pracovníkov, ktorí sa zúčastnia mobility, bude prebiehať na Rektoráte UPJŠ.  Výsledky výberových konaní budú zverejnené priebežne.

Pre informáciu uvádzame v nasledovných tabuľkách výšku individuálnej podpory (ubytovanie+stravné) a  výšku cestovných nákladov v rámci mimoriadnej výzvy:

SKUPINY KRAJÍN – príspevok na pobytové náklady na deň v EUR :

Skupina 1

Dánsko, Írsko, Holandsko, Švédsko, Spojené Kráľovstvo

Skupina 2

Rakúsko, Belgicko, Bulharsko, Cyprus, Česko, Fínsko, Francúzsko, Grécko, Maďarsko, Island, Taliansko, Lichtenštajnsko, Luxembursko, Nórsko, Poľsko, Rumunsko, Švajčiarsko, Turecko

Skupina 3

FYROM-Macedónsko, Nemecko, Lotyšsko, Malta, Portugalsko, Slovensko, Španielsko

Skupina 4

Chorvátsko, Estónsko, Litva, Slovinsko

Príspevok na cestovné náklady v EUR:

Vzdialenosť